تماشاپلاست تولیدکننده نایلون گلخانه ای، نایلون کشاورزی و نایلون شیرینگ محصولات →

وبلاگ و اخبار

آووکادو گلخانه ای

وبلاگ و اخبار

تاریخچه

آووکادو بر اساس شواهد باستان شناسی از حدود ده هزار سال پیش به عنوان میوه ای خوراکی در کشور مکزیک مورد استفاده بوده و از همین زمان نیز با گزینشهای مصنوعی انجام شده به عنوان یکی از اولین درختان اهلی شده جهان مطرح است. بر این اساس، برای درک الگوی اهلی شدن و تکامل درختان میوه بویژه در مناطق با تنوع زیستی بالا آووکادو گونه مهمی محسوب میشود. بررسیها نشان میدهد که جنس آووکادو (Persea) از مناطق مرتفع بخش مرکزی و شرقی مکزیک و نواحی مرتفع مجاور آن در گواتمالا منشأ گرفته است. در حال حاضر این محصول بطور گسترده ای در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان پراکنده شده و در کشورهای مختلف به روشهای گوناگونی مورد مصرف قرار میگیرد. تولید جهانی آووکادو حدود 5.3 میلیون تن است که حدود بیست درصد آن صادر میشود.

گیاه شناسی آووکادو

آووکادو (Americana Persea) از خانواده برگبو (Lauraceae) میباشد که یکی از قدیمیترین خانواده های گیاهان گلدار با حدود 50 جنس و 2500 تا3000 گونه است. اغلب این گیاهان درختان و درختچه های همیشه سبز بومی نواحی گرمسیر و نیمه گرمسیر هستند که در بعضی موارد ترکیبات معطری نیز دارند.

نیازهای اکولوژیکی آووکادو

نیازهای اقلیمی آووکادو با ویژگیهای آب و هوایی خاستگاه آن مطابقت داشته و بطور کلی به عنوان گیاهی نیمه گرمسیری شناخته میشود. بررسیها نشان داده است که نژاد گرمسیری آنتیلین یا وست ایندین در ارتفاع 100 متر بالاتر از سطح دریا رشد و باردهی خوب و کمترین مقدار چربی (حدود 2 تا 5 درصد) را داشته ولی ارقام نیمه گرمسیری گواتمالایی و مکزیکی در ارتفاع 300 متری عملکرد خوبی داشته اند.

مشاهدات نشان میدهد که آووکادو اگرچه خاستگاهی نیمه گرمسیری و گرمسیری دارد، اما از قدرت سازگاری بالایی با شرایط اقلیمی برخوردار بوده و امکان پرورش آن در گلخانه است. به هر حال یکی از دلایل عمده بالا بودن گسترش جغرافیایی و سازش پذیری این محصول به شرایط اقلیمی را باید تنوع گسترده ژنتیکی آن دانست.

تفاوتهای نژادهای آووکادو در تحمل شرایط محیطی توانسته است در خصوصیات محصول تولیدی آنها اثرات بارزی داشته باشد. به عنوان مثال نژادهای نیمه گرمسیری (مانند نژاد مکزیکی) به دلیل بالاتر بودن تحمل سرمایی از درصد روغن بیشتر ( 9 تا 30 درصد)، قند کمتر و عطر بیشتری نسبت به نژادهای گرمسیری برخوردارند.

خاک مناسب آووکادو

آووکادو میتواند در انواع مختلف خاک با منشا آتشفشانی، لومی شنی و یا آهکی رشد و باردهی خوبی داشته باشد. مقدار PH مناسب بستر کشت آووکادو حدود 5 تا 7 است. از آنجایی که آووکادو به پوسیدگیهای ریشه حساسیت زیادی دارد، لذا زهکش مناسب از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. آووکادو از نظر تحمل به شوری نیز در گروه درختان حساس طبقه بندی میشود.

بارندگی

اغلب ارقام به تنش آبی و نیز زیادی رطوبت ناشی از زهکشی ضعیف خاک حساس هستند. بارندگی زیاد با داشتن زهکشی مناسب مشکلی ایجاد نمیکند. بطور کلی وجود سطح متوسطی از بارش سالانه که در دامنه 1250 تا 1750 میلیمتر باشد در صورتی که از توزیع مناسبی برخوردار باشد میتواند نیاز آبی آووکادو را برآورده کند.

شرایط خشکی

آووکادو خشک بودن بستر را در دوران گلدهی ترجیح میدهد ولی وقوع بارندگیهای ملایم و کوتاه مدت نیز در این مرحله نمیتواند سبب بروز لطمه به گلها شود. از آنجایی که ریشه های آووکادو کم عمق هستند، خشکی طولانی مدت در زمانهای بحرانی گلدهی و تشکیل میوه باعث ریزش شدید گل و میوه چه ها خواهد شد. در بین نژادهای مختلف آووکادو ارقام نژاد indian West و نژاد مکزیکی به ترتیب دارای تحمل بیشتری به بارندگیهای تابستانی و تنش آبی (خشکی هوا) هستند.

درجه حرارت

بطورکلی ارقام مختلف آووکادو به غیر از معدودی از جمله رقمهای نژاد indian West فاقد قدرت سازش بالایی با شرایط گرم و مرطوب هستند. بهترین دما برای رشد این محصول برابر 25 تا 28 درجه سانتیگراد است. گرمای بیش از این حد باعث کاهش فتوسنتز شده و عملکرد کاهش مابد. مناسبترین رژیم دمایی برای نمو گلها، رشد لوله گرده و نمو جنین در طول روز برابر با 20 تا 35 درجه سانتیگراد و در هنگام شب برابر با 20 درجه سانتیگراد تعن شده است. اگر در زمان گلدهی دمای هوا در روز کمتر از 17 و شب هنگام کمتر از 12 باشد گلها آسیب دیده درصد تشکیل میوه کاهش شدیدی خواهد داشت. از طرف دیگر اگر در این دوران هوای روز و شب به ترتیب گرم تر از 33 و 28 درجه سانتیگراد شود رشد لوله گرده و نمو جنین تضعیف خواهد شد که سبب کاهش محصول میشود. از نظر رطوبت نسبی نیز باید گفت که آووکادو بویژه در دوره گلدهی و تشکیل میوه طالب هوایی با رطوبت نسبی بالاتر از %50 است.

باد

از آنجایی که شاخه های آووکادو ترد و شکننده است لذا وزش باد میتواند خسارت زیادی به این درخت وارد کند، به همین خاطر میتوان در گلخانه این گیاه را پرورش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *