تماشاپلاست تولیدکننده نایلون گلخانه ای، نایلون کشاورزی و نایلون شیرینگ محصولات →

وبلاگ و اخبار

رونمایی از راهکارهای پلیمری پایدار شرکت SABIC در K2019

وبلاگ و اخبار

شرکت SABIC طیفی از راهکارهای پایدار نوآورانه خود را که برای پاسخگویی به چالش های پایداری و اجتماعی کره زمین طراحی شده، در نمایشگاه K2019 در دوسلدورف آلمان به نمایش گذاشت.

6 راهکار برای آینده ای پایدار و اقتصاد چرخشی

شرکت SABIC در مجموعه ای با عنوان «ساخت دنیایی از تفاوت ها با کمک یکدیگر» در همکاری با مشتریانش، 6 سازه متحرک را به نمایش گذاشته است که نشان می دهد چگونه راهکارهایش می توانند اقتصاد چرخشی و آینده ای پایدار را بسازند. سازه های تجربی، دیگر حوزه های کلیدی پایداری را برای شرکت SABIC نمایش می دهد. این حوزه ها شامل خودروسازی و حمل ونقل عمومی، بسته بندی و ساخت و ساز است. همچنین در حوزه مراقبت شخصی و سلامت و محصولات مصرفی شخصی، محصولات نوآورانه ای توسط مشتریان شرکت SABIC مبتنی بر آخرین راهکارهای مواد چرخشی این شرکت تولید شده است.

راهکارهایی برای خودروسازها و حمل ونقل عمومی

از آن جایی که کاهش وزن خودروها به صورت مستقیم با کاهش تولید گاز co بهبود اقتصاد سوخت و گسترش کاربردهای وسایل الکتریکی در ارتباط است، تولیدکنندگان خودرو پیوسته تقاضای بیشتری برای موادی دارند که سبک تر هستند اما در عین حال استحکام و عملکرد را تحت تاثیر قرار نمی دهند. یکی از این تولیدکنندگان خودرو شرکت Rover Land است که در همکاری با شرکت SABIC مراحل ابتدایی توسعه مدل 2020 Defender خود را پیش برده که در آن از راهکار مواد گرمانرم این شرکت در بیش از 70 موارد استفاده کرده است. Rover Land مدل Defender خود را این گونه توصیف می کند: «مبتنی بر سخت ترین مواد تولیدشده تا امروز». این خودرو در نمایشگاه K2019 در غرفه SABIC برای بازدیدکنندگان قرار داده شده است تا به این ترتیب تجربه دست اولی از قابلیت های مواد و مهندسی آن در کمک به پیشبرد طراحی و تولید این مدل داشته باشند.

یک امکان دیگر در حوزه خودروسازی، ساختارهای سبک وزن و مواد مهندسی تولید شده توسط SABIC با نام رزین TMXENOY است که می توان از آن به عنوان راهکاری جایگزین برای فلز در کاربردهای جدید ایمنی استفاده کرد؛ کاربردهایی چون نگهدارنده های جانبی برای ماژول های باتری که زیر وسایل نقلیه الکتریکی سوار می شوند.

استفاده از پلاستیک ها در بسته بندی، منافع بسیاری از جمله حفاظت از محصولات و افزایش طول عمر مواد غذایی در قفسه به همراه دارد. از منظر پایداری، بسته بندی های پلاستیکی نقش حیاتی در کاهش ضایعات در زنجیره غذایی جهانی دارند و در عین حال با مباحث سخت گیرانه بهداشت مواد غذایی و مصرف کننده و الزامات زیست محیطی منطبق هستند.

شرکت SABIC، در توسعه راهکارهای نوآورانه برای ایجاد امکان استفاده مجدد و بازیافت بسته بندی ها از طریق فرایندهای پیشرو و همکاری با شرکای کلیدی خود، سرآمد است. این شرکت 4 راهکار نوین چرخشی را در حوزه بسته بندی ارائه کرده است که در K2019 به نمایش گذاشته شده است. این راهکارها شامل محصولات پرچم دار شرکت با نام «بسپارهای چرخشی تایید شده» هستند که از ضایعات پلاستیکی مخلوط که به روش شیمیایی بازیافت شدند، تهیه می شوند. ابتکار TMTRUCIRCLE زیرمجموعه این محصولات تولید شده و بقیه محصولات نیز شامل موارد زیر است:

پلی اتیلن و پلی پروپیلن های تاییدشده تجدیدپذیر

رزین های بسپاری تولیدشده از بسپارهای بازیافت شده (مکانیکی)

محصولات طراحی شده برای کاهش ضایعات و افزایش بازیافت

راهکارهای بسپارهای بازیافتی برای بسته بندی مواد غذایی

شرکت SABIC از راهکار بسته بندی مواد غذایی رونمایی می کند که در همکاری با شرکایش و با استفاده از بسپارهای چرخشی تاییدشده توسعه داده است. بسته لوله ای شکل بستنی جدید شرکت Unilever، نخستین برند غذایی در جهان که از بسته بندی پلاستیک بازیافتی شرکت SABIC برای غذای منجمد استفاده می کند، و همچنین محفظه های پودر آب گوشت آماده که در آشپزخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند از پلی پروپیلن این شرکت با نام FLOWPACT استفاده می کنند. همچنین کیسه های بسته بندی شرکت Walki که شامل یک لایه محافظت در تماس با غذاست، از مواد چرخشی SABIC تهیه شده و در این نمایشگاه ارائه خواهد شد.

راهکارهای ساخت و ساز

با گسترش شهرسازی، یک مسئله حیاتی در افزایش جمعیت، طراحی جامع، امن، منعطف و پایدار حوزه های مختلف شهری خواهد بود. صنایع معماری، ساخت و ساز و مدیریت منابع آب به دنبال موادی هستند که پاسخگوی تقاضای سازه های پایدار به لحاظ زیست محیطی باشند. شرکت SABIC به عنوان رهبر بازار در توسعه راهکارهای سبک وزن و با کارآمدی انرژی، مواد نوین پایداری را برای کاربردهایی چون ساخت لوله، تولید انرژی، محصولات الکتریکی و سازه ها به نمایش می گذارد.

شرکت SABIC در راستای چشم انداز خود برای ارائه یک تجربه دست اول از آخرین محصولاتش، سازه غرفه خود در نمایشگاه K2019 را با استفاده از همین راهکار ساخته است که نشانی از گستردگی محصولات پایدار و کاربردهای آن است.

راهکارهای مراقبت شخصی و سلامت

صنعت بهداشت شخصی به صورت پیوسته به دنبال توسعه مواد پیشرفته برای کمک به تولیدکنندگان در شکستن محدودیت های ایمنی مصرف کننده، تناسب با کاربرد، عملکرد، پایداری و کنترل قیمت است. جمعیت رو به فزونی و ارتقای سطح آگاهی پیرامون سلامت و مراقبت شخصی منجر به تولید محصولات نوآورانه در این بخش شده است.

شرکت SABIC به عنوان یک تامین کننده راهکار مواد در این حوزه به دنبال ساخت محصولات جدیدی است که امکان پیاده سازی کاربردهای سبک تر، امن تر و با عملکرد بهتر را فراهم کند و در عین حال کارآمد، راحت و پایدار باشد. این شرکت در نمایشگاه K2019 گستره ای از آخرین سبد محصولی بسپارهای PURECARES خود را  که یک رزین با جریان مذاب فوق بالاست، برای تولید پارچه های سبک وزن و تنفسی در نسج های بافته نشده مانند پوشک، محصولات بهداشتی و گان های اتاق عمل ارائه کرده است.

محصولات مصرفی شخصی

رشد طبقه متوسط جامعه، رشد تقاضای محصولات مصرفی را در پی دارد. پلاستیک ها نقش مهمی در تولید این محصولات ایفا می کنند و حضورشان هر روز در زندگی شفاف تر می شود. تولیدکنندگان در تلاش هستند که راهکارهایی با استحکام بیشتر، سبک تر و باداوم تر خلق کنند و در عین حال عملکرد و کارکرد عالی ارائه دهند. بسیاری به دنبال مواد پایداری هستند که بیشتری آزادی را در طراحی و زیباشناسی به آن ها بدهد. شرکت SABIC با دهه ها تجربه در سبد محصولی TMTRUCIRCLE خود، تنوعی از محصولات مرتبط این بازار را ارائه کرده است:

  • نی برای نوشیدنی
  • بطری شیر نوزاد Avent Philips Royal
  • محفظه آب برای ماشین قهوه ساز  Philips Royal
  • اتوی بخار CALOR

آقای عبدالرحمان الفقیه، معاونت محصولات پتروشیمی شرکت می گوید: «امروز صنعت بیش از پیش با به کارگیری راهکارهای پایداری و استفاده مجدد، به دنبال پاسخگویی به چالش های زیست محیطی و SABIC K2019 یک ارزش هسته ای است و راهکارهای پیشروی ما در حوزه مواد که در نمایشگاه SABICاجتماعی است. پایداری در شرکت به نمایش خواهیم گذاشت، تعهد ما را نسبت به مشتریانمان نشان می دهد. هدف ما نزدیک کردن بهترین متخصصین و بهترین فناوری ها برای طراحی راه حلی بلندمدت، قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای مشکلات زندگی مدرن است».

 

منبع: ایران پلیمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *