تماشاپلاست تولیدکننده نایلون گلخانه ای، نایلون کشاورزی و نایلون شیرینگ محصولات →

وبلاگ و اخبار

معرفی موز قرمز

وبلاگ و اخبار

مقدمه

این روزها بحث رنگ کردن میوه ها و واکس زدن میوه و غالب کردن به مردم رواج خاصی دارد. اگر شما هوس خوردن موز کردید و برای خرید موز زرد رسیده به میوه فروشی مراجعه کردید و موز قرمز دیدید اصلا تعجب نکنید. چون موز قرمز نیز به مرحله تولید رسیده است.

این موز مخلوطی از موز با انواع توت است که کشاورزان با مهارت و هنرمندی، آنها را پیوند زده اند و توانسته اند مزه ها و طعم های بسیار خوشمزه ای بدست آورند. این موز به طور متوسط دارای ۴۰۰ میلی گرم پتاسیم و همچنین سرشار از ویتامین c است.

این نوع موز معمولا در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند و تقریبا ۹ ماه طول می کشد تا کاملا رسیده شود. کشورهایی همچون کاستاریکا، مکزیک و برخی کشورهای آفریقایی مانند تانزانیا و زنگبار محل رشد این موز قرمز رنگ هستند. اما میتوان در ایران در گلخانه هم آنها را پرورش داد.

خواص و فواید موز قرمز

1.کمک به وزن کم کردن و لاغری:

کالری پایین آن، که اگر در رژیم روزانه استفاده کنید میتوانید شکمتون رو پر کنید بدون اینکه کالری زیادی دریافت کرده باشید. علاوه بر این موز قرمز زودتر هضم میشود و شامل فیبر زیادیست. این میوه به این دلیل برای کم کردن وزن خیلی مناسب است که هیچ چربی ای ندارد.

2.ویتامین ث:

بطور کلی موز قرمز شامل ویتامین ث است که شامل آنتی اکسیدان است. این ویتامین به شما برای محافظت در برابر رادیکال ها کمک میکند بنا براین خطر حمله قلبی و سرطان را کاهش میدهد. علاوه بر این برای تقویت ایمنی و متابولیسم هم بسیار مفید است، در حقیقت ویتامین ث برای سلامتی بسیار حیاتی است و مردمی که مرکبات مثل لیمو و پرتقال و … را دوست ندارند میتوانند مقادیر مناسب ویتامین ث را از موز قرمز دریافت کنند.

 3.درمان پولیپ:

پولیپ به وسیله حرکات نامنظم روده و یبوست مزمن ایجاد میشود موز قرمز میتواند این بیماری را درمان کند. چون به منظم کردن حرکات روده کمک میکند، توصیه شده که موز قرمز بعد از ناهار برای بهبود هضم استفاده بشود. این میوه برای درمان یبوست در کودکان هم بسیار مفید است.

4. سرشار از فیبر:

بطور کلی موز قرمز سرشار از فیبر است که برای حرکات منظم روده بسیار مفید است افرادی که از مشکلات مزمن روده شامل یبوست، گاز یا سو هاضمه رنج میبرند پیشنهاد میشود که موز قرمز بخورند. موز قرمز میتواند وزن شمارا کنترل کند و شانس شما را برای دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی کاهش بدهد.

5.کمک به ترک سیگار:

به خاطر سرشار بودن از پتاسیم منیزیم ویتامین ث و بی6  میتواند برای مبارزه با عوارض جانبی ترک سیگار مفید باشد. علی الخصوص منیزیم و پتاسیم در این میوه به ریکاوری و قطع مصرف سطح نیکوتین کمک کننده است. و میتواند با عوارض جانبی ایجاد شده به وسیله نبود نیکوتین مبارزه کند و به شما انرژی کافی بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *