تماشاپلاست تولیدکننده نایلون گلخانه ای، نایلون کشاورزی و نایلون شیرینگ محصولات →

وبلاگ و اخبار

پیشرفت فیلم های کشاورزی

وبلاگ و اخبار

فیلم های کشاورزی در این سالها ی داشته اند؟

صنعت تولید فیلم کشاورزی به کمک خطوط هفت لایه رانشگری (extrusion) به پیشرفت های چشم گیری دست یافته است. رقابت شدید در بازار فیلم کشاورزی سبب شده تولیدکنندگان همواره به دنبال بهبود کیفیت محصولات خود باشند.

RKW یک واحد خط چندلایه رانشگری را در بلژیک به مرحله عملیاتی رسانده است. فناوری هفت لایه این شرکت، تولید با بازدهی بالا را برای انواع فیلمها با کاربردهای کشاورزی و باغبانی ممکن ساخته و ظرفیت تولید RKW را در تولیدات حوزه کشاورزی بیش از 10 %افزایش داده است.

شرکت RKW بیش از ده میلیون یورو برای زیرساخت های فنی و افزایش ظرفیت تولید در حوزه کشاورزی هزینه کرده است. مدیر بخش کشاورزی RKW میگوید: “ما پیوسته محصولات خود را به سود مصرف کننده نهایی بهبود می دهیم. سرمایه گذاری های ما در مراکز کشاورزی RKW در بلژیک ظرفیت تولید ما را بالا برده و بهره گیری از ارزش افزوده بالا را برای ما ممکن میسازد.”

فناوری خط هفت لایه، به هر لایه اجازه می دهد تا با خواص با دقت تعیین شده، برای هر یک از کاربردهای مشخص شامل فیلم های علوفه پیچی (film silage) و فیلم های سدگر، کیسه های مخصوص سیلو و کاربردهای گلخانه ای تولید شود. فیلم ها و کیسه های کشاورزی و فیلم های باغبانی از سامانه هفت لایه بهره میگیرند.

فیلم ها با عرض 18-8 متر و کیسه ها با عرض تا 4/3 متر در برابر تنش های مکانیکی مقاوم تر هستند، سبک تر بوده و برای گستره وسیع تری از کاربردها مناسب هستند. به گفته RKW به ویژه عملکرد فیلم های گلخانه ای به دلیل اصلاحات گرمایی و سطحی افزایش یافته است.

خط فیلم دمشی هفت لایه شرکت Standard-Davi در زمان نصب در شرکت Plast Rani ، بزرگ ترین خط هفت لایه دنیا بوده است. به گفته مدیرعامل شرکتPlast Rani ، ظرفیت تولید این شرکت پیش از نصب خط هفت لایه، بالا نبوده و فیلم های تولیدی محدود به عرض ه ایی تا 18 متر بوده اند. نصب خط هفت لایه مذکور، این شرکت را قادر ساخته تا با تولید فیلم های عریض تر، به گستره وسیع تری از توزیع کنندگان و مصرف کنندگان نهایی دست یابند. همچنین انعطاف پذیری شرکت برای واکنش در برابر تقاضای مصرف کنندگان بیشتر شده که منجر به کاهش فاصله زمانی تولید تا مصرف محصولات گردیده است.

مدیرعامل شرکت Plast Rani می گوید: “ما قادریم محصولات جدیدی چون فیلم های سدگر بر پایه EVOH را تولید نماییم که فصل جدیدی را به روی فیلم های کشاورزی می گشاید. این محصول هم به عنوان فیلم لایه زیرین و هم به عنوان فیلم متداول علوفه پیچی به فروش خواهد رسید که مصرف کنندگان را قادر می سازد تا علوفه پیچی بهتری را تجربه نمایند.”

تقاضا برای فیلم های علوفه پیچی، یکی از بزرگ ترین بازارهای شرکت Plast Rani ،به دلیل افزایش عملیات کشاورزی افزایش یافته است. فیلم های علوفه پیچی راهی را برای محافظت و نگهداری خوراک حیوانات فراهم مینمایند.

 

منبع: ایران پلیمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *