تماشاپلاست تولیدکننده نایلون گلخانه ای، نایلون کشاورزی و نایلون شیرینگ محصولات →

وبلاگ و اخبار

چراغ پتروشیمی هگمتانه بهار ۹۹ روشن می شود

وبلاگ و اخبار

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مراحل ساخت پتروشیمی هگمتانه بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با همت مسئولان استانی پیش‌بینی می‌شود بهار سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری برسد.

به گزارش اینپیا، بهزاد محمدی روز سه‌شنبه در بازدید از شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه همدان افزود: مدیریت استان همدان از هیچ کوششی برای راه‌اندازی این مجموعه عظیم دریغ نکرده است و امیدواریم تا هشت ماه آینده این طرح بهره‌برداری شود.

وی اظهار داشت: سال ۹۱ از این طرح بازدید کردم که روح در آن نبود اما امروز در بازدید میدانی از این طرح، همکاری و همدلی را شاهد بودیم. محمدی افزود: این پتروشیمی سالانه ۴۵ هزار تن محصولاتی همچون پی.وی.سی گرید پزشکی تولید می‌کند که در زمینه تولید محصولات پزشکی بسیار کمک می کند. معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد: پتروشیمی هگمتانه در سطح کشور بی‌نظیر است و تاکنون همچین طرحی با تولید اینگونه محصولات در کشور نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه پیش از این سنگ‌اندازی‌هایی برای بهره‌برداری از این طرح صورت گرفته بود، ادامه داد: با حمایت مسئولان سرانجام عملیات عمرانی این طرح از سر گرفته شد و کار آن رو به پایان است. محمدی اظهار داشت: در حال حاضر در کشور ۵۶ مجتمع پتروشیمی داریم که امیدواریم پنجاه و هفتمین آن پتروشیمی هگمتانه باشد.

وی تاکید کرد: فروردین ماه باید بهره‌برداری رسمی از این طرح شروع و با تامین خوراک، تا پایان خردادماه به بهره‌برداری برسد. معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: موضوعات ایمنی در این پتروشیمی باید رعایت شود و حوادث پیش بینی و از وقوع آن پیشگیری به عمل آید.

وی با اشاره به اینکه پتروشیمی ابن سینا نیز دیگر پتروشیمی در دست اجرا در استان همدان است، افزود: مشکل این پتروشیمی تامین خوراک است که در طرحی به طول ۱۸۵ کیلومتر خوراک آن از خط انتقال پلی اتیلن غرب کشور تامین می‌شود.

محمدی با بیان اینکه خط خوراک را خریداری کردیم تا این پتروشیمی نخوابد، بیان کرد: پتروشیمی ابن سینا لایسنس شِل هلند را دارد و ۳۰۰ میلیون یورو در آن سرمایه گذاری شده است. معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با بهره‌برداری از پتروشیمی ابن سینا، برای استان و استان های مجاور اشتغال پایدار ایجاد می‌شود. وی اضافه کرد: از کار ساخت پتروشیمی ابن سینا نیز حمایت می‌شود و با تمام همت تلاش می‌کنیم تا این طرح هم با قدرت شروع به کار کند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *