تماشاپلاست تولیدکننده نایلون گلخانه ای، نایلون کشاورزی و نایلون شیرینگ محصولات →

وبلاگ و اخبار

کشت زیر مالچ پلاستیکی

وبلاگ و اخبار

اسلام شاهرخی اظهار داشت: در راستای استفاده بهینه از مصرف آب در تولید محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان اقدام به ترویج کشت محصول هندوانه، گوجه‌فرنگی و توت‌فرنگی با استفاده از مالچ پلاستیکی کرده است.

وی بیان داشت: در این کشت‌ها با توجه به بافت خاک به دلیل جلوگیری از تبخیر آب از سطح مزرعه میزان مصرف آب به میزان 25 تا 35 درصد کاهش و ظرفیت نگهداری آب در خاک افزایش می‌یابد.

شاهرخی تصریح کرد: از جمله مزایای دیگر کشت با استفاده از مالچ پلاستیکی مبارزه علف‌های هرز و کاهش رشد آن‌ها، کاهش هزینه وجین، گرم نگهداشتن بستر کاشت و در نتیجه افزایش رشد، زودرسی و عملکرد بیشتر محصول است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: کشت محصول هندوانه، توت‌فرنگی و گوجه‌فرنگی با استفاده از این روش در سطح بیش از 500 هکتار از مزارع شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، فاریاب و رودبار انجام شده است.

شاهرخی با اشاره به اینکه برنامه سازمان توسعه کشت با استفاده از مالچ پلاستیکی است، عنوان کرد: در تلاش هستیم که طی یک برنامه پنج ساله بیش از 80 درصد کشت‌های نشائی مانند توت‌فرنگی، گوجه‌فرنگی، فلفل، هندوانه، بادمجان و خیار سبز در منطقه به این شیوه کشت شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *