تماشاپلاست تولیدکننده نایلون گلخانه ای، نایلون کشاورزی و نایلون شیرینگ محصولات →

وبلاگ و اخبار

کشت قهوه در گلخانه هیدروپونیک

وبلاگ و اخبار

کشت قهوه در گلخانه به روش هیدروپونیک یکی از بهترین ایده هایی است که ممکن است به ذهن تان برسد. کشت گلخانه ای قهوه در هوای گرم مناطق گرمسیری ایران به خوبی می تواند انجام پذیرد. گیاه قهوه اغلب در شرایط مختلف دما و رطوبت گلخانه قابلیت رشد دارد. این گیاه در مقابل افزایش یا کاهش ناگهانی دما مقاومت خوبی نشان می دهد، اما نباید به مدت طولانی در هوای سرد نگه داشته شود.

با این وجود برای کشت قهوه در گلخانه گرمای خیلی زیادی هم نیاز نیست، و در عرض چند سال می توانید چندین بار برداشت داشته باشید. گیاه قهوه در چند نوع موجود است. قهوه عربیکا و قهوه روبوستا دو دسته اصلی هستند اما از نظر ما در رابطه با شرایط کشت تفاوت زیادی باهم ندارند.

توجه کنید درباره کیفیت قهوه ای که در گلخانه به روش هیدروپونیک عمل می آوریم انتظار نداشته باشید که دقیقا مثل قهوه دامنه کوه های آبی جامائیکا باشد. شما که نمی خواهید با این درجه از کیفیت قهوه تولید کنید!اما با این حال آسوده خاطر باشید که قهوه ای عمل خواهد آمد که بهتر از اغلب قهوه هایی است که تا کنون نوش جان کرده اید. گیاه قهوه دارای بوته ای کوچک و واقعا زیباست، عاشق سایه است و خود را به خوبی با شرایط آب و هوایی ما وفق می دهد.

مزایای کشت قهوه :

تولید قهوه عربیکا و روبوستا

فروش قهوه سبز

فروش گیلاس قهوه به صورت چای و دمنوش درمانی

فروش نهال های قهوه به صورت تزیینی

این بوته کوچک را می توان به وسیله هرس عادی که میتوان همچنان کوچک نگه داشت و در داخل کوکوپیت می تواند رشد کند، زیاد آهک دوست نیست. آبیاری منظم با آب باران ( آب مقطر یا آب با ph پایین) ضروری است، و یک محلول غذایی حاوی نیتروژن همچون امولسیون ماهی هر دو هفته یکبار در تابستان کافی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *