تماشاپلاست تولیدکننده نایلون گلخانه ای، نایلون کشاورزی و نایلون شیرینگ محصولات →

وبلاگ و اخبار

گزارش شماره 3 از نمایشگاه ChinaPlas: بیش از 3600 غرفه گزار و معرفی ده فناوری ممتاز در ماشین آلات

وبلاگ و اخبار

همانطور که می دانید از روز سه شنبه تا فردا نمایشگاه ChinaPlas 2019 در گوانجوی چین برپاست. این سومین گزارش از نمایشگاه یاد شده است. دو گزارش قبلی را در اینجا و اینجا بخوانید.

صنعت تولید در دنیا به گلوگاهی در رشد و بازیابی خود رسیده است. با افزایش تنش‌های تجاری، اقتصاد جهانی نیز دچار تغییرات پیچیده و اساسی شده است. کشور چین در برهه حساس بهره‌گیری از راهبردهای توسعه نو، در حال بهبود ساختار اقتصادی و انتقال حرکت‌های منجر به رشد، مالیات‌ها و هزینه‌های مرتبط خود را کاهش داده است تا باری از دوش تولید‌کنندگان برداشته باشد و به این ترتیب نوآوری‌های فناورانه را تشویق کرده و تقاضای بومی را افزایش دهد. همزمان این کشور سرمایه‌گذاری‌های خارجی را نیز تشویق می‌کند. نمایشگاه CHINAPLAS 2019  با معرفی یک حوزه جدید در صنعت لاستیک و پلاستیک که سراسر چالش و فرصت است،  در گوانجو که قطب نوآوری‌های فناورانه و مرکز خلیج بزرگ گوانگدونگ-هنگ‌کنگ-ماکائو است، شروع به کار کرد.

این نمایشگاه بیش از 3600 نفر از شرکت‌ها را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است. با فضای بیش از 250 هزار متر مربع در مرکز واردات و صادرات چین در گوانجو، این نمایشگاه پیشروترین فناوری‌های دنیا را که به رشد و تمایز شرکت‌های حوزه پلاستیک و لاستیک کمک می‌کنند، معرفی می‌کند.

برگزارکنندگان نمایشگاه برای کمک به بازیگران صنعت در شناسایی آخرین و محبوب‌ترین فناوری‌ها، به صورت همزمان رویدادهای گفت‌وگوهای فنی را برنامه‌ریزی کرده‌اند که اندیشگاه‌هایی آزاد برای بحث درباره نمایشگاه هستند که بیش از 40 فناوری نوآورانه را در 11 بخش اصلی مانند قالب‌گیری تزریقی الیاف بلند، چاپ سه بعدی، زیست‌پلاستیک‌ها و حامل‌های جدید انرژی را شامل می‌شوند.

در پاسخ به تقاضای رو به افزایش و قابلیت‌های بالقوه‌ای که در بازار تجهیزات پزشکی وجود دارد، رویداد پلاستیک‌های پزشکی به صورت ترکیبی از اندیشگاه، کیوسک‌های پاسخگویی، کتاب راهنما و گردش با راهنما برگزار می‌شود تا به این ترتیب تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و بسته‌بندی‌های دارویی و یک بار مصرف را با آخرین فناوری‌ها در پلاستیک‌های پزشکی در دنیا آشنا کند.

اقتصاد چرخشی و بازیافت پلاستیک بار دیگر به مسائل داغ روز این صنعت تبدیل شدند. زندگی دوباره دادن به پلاستیک‌ها یک ماموریت مهم است. این کار نه تنها سبب رشد اقتصادی و ارزش‌افزایی می‌شود، بلکه همچنین کمک می‌کند از سیاره خود محافظت کنیم. ارتقای فناورانه پلاستیک‌ها راهکارهای دوستدار محیط زیست زیادی را در اختیار ما قرار می‌دهد. زنجیره تامین و تولید جهانی گام‌های پیشگیرانه‌ای را با هدف ارتقای اقتصاد چرخشی برداشته‌اند. از سازمان ملل متحدد تا اتحادیه اروپا، چین و ایالات متحده امریکا، از تامین‌کنندگان مواد خام شیمیایی تا برندهای پیشرو مانند نستله، پروکتر و گمبل، یونیلیور و اورآل؛ همه ذی‌نفعان برای پیشبرد به کارگیری منطقی و بازیافت پلاستیک‌ها با هدف کمینه کردن ضایعات پلاستیک اقداماتی را انجام دادند.

شرکت خدمات نمایشگاه Adsale  به همراه نشریه پلاستیک و لاستیک چین یک روز پیش از برگزاری این نمایشگاه، در 20ام ماه مه، همایش و نمایشگاه «بازیافت پلاستیک و اقتصاد چرخشی» را برگزار کردند و بازخوردهای بسیاری از جانب صنعت دریافت کردند. این رویداد آخرین نوآوری‌ها، فرایندهای بهبودیافته، نمونه‌های کاربردی، دیدگاه منحصربه‌فرد و زاویه دیدهای قابل تامل را در حوزه اقتصاد چرخشی و مواد پلاستیکی بازیافتی گرد هم آورد. در این همایش متخصصین صنعت نظریه‌های پایه و همچنین روش‌های پیاده‌سازی اقتصاد چرخشی را بررسی کردند و مباحثی را به صورت رودررو با موضوعاتی مانند چگونگی رشد کسب‌وکار در عین تمرکز بر کاهش ضایعات و حفظ منابع مطرح کردند. بازیافت‌کنندگان و کاربران مواد بازیافتی (شامل عمده‌فروشان و برندهایی مانند آدیداس، جانسون و جانسون، نستله، پروکتر و گمبل و تاپرور) مطالعات موردی خود را در خصوص چگونگی راه‌اندازی یک زیست‌بوم بازیافت چرخشی به اشتراک گذاشتند و پیرامون چرخه کلی زندگی مواد پلاستیکی بحث کردند.

10 مورد از تازه های  مواد جدید که در نمایشگاه می بینید: 

1

کامپوزیت‌های تقویت شده با الیاف

6

الاستومرهای گرمانرم با عملکرد بالا

2

مواد سبک برای حامل‌های جدید انرژی

7

مواد قابل بازیافت تخیرب‌پذیر و مبتنی بر مواد زیستی

3

مواد کارکردی برای ارتباطات مخابراتی 5G

8

افزودنی‌هایی برای کاهش انتشار، کاهش تغییر رنگ و روشنی مواد فرار

4

پلاستیک‌های هادی الکتریسیته مبتنی بر گرافن

9

افزودنی‌های مایع و مستربچ

5

پلاستیک‌ها و سیلیکون‌های پزشکی با خواص شفافیت، تمیزی و مقاومت شیمیایی

10

پلاستیک‌های تخصصی جدید دوستدار محیط زیست برای چاپ سه بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *